Skôr či neskôr sa to týka každej z nás. Ako sa správne starať o zrelú pleť?

Vaša pleť s vami prežíva všetko. Radosti aj starosti, ktoré sa na nej odzrkadľujú. A občas poriadne trpí. Ak sa o ňu chcete správne starať, musíte predovšetkým vedieť, kam presne má starostlivosť smerovať.

Zrelá pleť
Nepatrí síce k základným typom pleti, ale časom sa pridruží a je veľmi dôležité ju spomenúť. Už po tridsiatke by každá žena mala venovať svojej pokožke viac záujmu a pomaly začať s protivráskovou starostlivosťou. Zrelú pleť spoznáte vďaka výrazným zmenám na koži. Môže ísť napríklad o hyperpigmentáciu, čo sú tmavšie škvrny alebo o celkový pokles elasticity, pretože pleť stráca kolagén a je teda ovisnutejšia. Vrásky začínajú byť viditeľnejšie, pleť jednoducho starne, čo je prirodzené.

Starostlivosť: Základom je pravidelná výživa pokožky. Zrelá pleť by mala neustále optimálne hydratovaná a účinne regenerovaná. Vhodné sú napríklad prípravky s obsahom kolagénu a kaviáru, rozhodne by sme však s pribúdajúcim vekom nemali zabúdať na krémy s vysokým UV ochranným faktorom.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk